Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Utenos apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Utenos apylinkės teismo teisėja susitiko su Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos lankytojais

Utenos apylinkės teismo teisėja susitiko su Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos lankytojais
2018-11-20

2018 m. lapkričio 16 dieną Utenos apylinkės teismas, bendradarbiaudamas su Utenos A. ir M. Miškinių viešąja biblioteka, pakvietė visus norinčius į Nacionalinės teismų administracijos inicijuotą projektą „Teisėjas bibliotekoje“.

Susitikimo metu Utenos apylinkės teismo Utenos rūmų teisėja Laima Dumskienė renginio dalyvius supažindino su teismų reforma įvykusia nuo 2018 m. sausio 1 d., bei su šiuo procesu susijusiais teismo veiklos pakeitimais, teisėjo karjeros galimybėmis ir asmenims pretenduojančiais jais tapti keliamais reikalavimais. Teisėja taip pat papasakojo apie Lietuvos teismų sistemą, Utenos apylinkės teismo veiklą, aptarė teisme nagrinėjamų bylų statistiką ir jų pobūdį.

Susirinkusieji ne tik klausėsi, bet ir aktyviai domėjosi susitikimo tema užduodami klausimus pvz., kiek trunka bylos nagrinėjimas teisme, kokios dydžio yra bylinėjimosi išlaidos, taip pat teiravosi apie teisėjų atsakomybę už priimamus sprendimus, apie planuojamą steigti teismo tarėjų institutą. Didelio klausytojų susidomėjimo susilaukė Lietuvos teismuose po truputį įsitvirtinanti teisminė mediacija, kurios tikslas padėti šalims išspręsti ginčą taikiai, tarpininkaujant mediatoriams. Baigiantis susitikimui susirinkusieji paraginti nebijoti ir kreiptis dėl pažeistų teisių ir teisėtų interesų gynybos į atitinkamas valstybės institucijas, tačiau tuo pačiu palinkėta, kad tokia būtinybė kiekvieno iš mūsų gyvenime kiltų kuo rečiau.     

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį

 

 

Informaciją pateikė:

Tadas Meška

Utenos apylinkės teismo Utenos rūmų teisėjo padėjėjas bei

atstovas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 389) 51421

El. p. tadas.meska@teismas.lt

Informacija atnaujinta 2018-11-20 09:00:14