Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Utenos apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Utenos apylinkės teismo teisėjas susitiko su norinčiais iš pirmų lūpų išgirsti apie teismo ir teisėjo darbą

Utenos apylinkės teismo teisėjas susitiko su norinčiais iš pirmų lūpų išgirsti apie teismo ir teisėjo darbą
2018-11-05

Spalio 31 dieną Utenos apylinkės teismas, bendradarbiaudamas su Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteka, pakvietė visus norinčius į Nacionalinės teismų administracijos inicijuotą projektą „Teisėjas bibliotekoje“.

Susitikimo metu Utenos apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas Visagino rūmų teisėjas Giedrius Avinas renginio dalyvius supažindino su teisėjo profesija, Lietuvos teismų sistema, papasakojo apie Utenos apylinkės teismo veiklą, teisme nagrinėjamų bylų pobūdį ir specifiką.

Dalyviai ne tik klausė, bet ir aktyviai domėjosi bei klausinėjo apie įrodinėjimą teisme ir įrodymų tyrimą nagrinėjamose bylose, ilgai trunkančių procesų priežastis, teismų formuluojamos praktikos nevienodumą, grasinimus teisėjams.

Kalbėdamas apie teismų darbo kokybę teisėjas pasidžiaugė pasitikėjimo teismais augimo tendencija, tačiau tuo pačiu pažymėjo, kad nepasitikėjimo teismais procentas vis dar pakankamai nemažas. Pagrindinėmis nepasitenkinimo teismų darbu priežastimis išlieka subjektyvus bylos dalyvių atžvilgiu teismo priimamų sprendimų vertinimas, pernelyg ilga bylos nagrinėjimo trukmė, kuri gali būti įtakota ir nepakankamos procesinių dokumentų teikiamų teismui, kokybės. Teisėjas susirinkusiuosius patikino, kad teisėjai nėra akli vertindami įrodymus, bylos neretai nagrinėjamos viešai, todėl kiekvienas norintis gali atvykti ir pasižiūrėti kaip vyksta teismo procesas.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

       

 

Informaciją pateikė:

Tadas Meška

Utenos apylinkės teismo Utenos rūmų teisėjo padėjėjas bei

atstovas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 389) 51421

El. p. tadas.meska@teismas.lt

 

 

 

Informacija atnaujinta 2018-11-05 16:28:30