Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Utenos apylinkės teismas
lt
En

Ką reikia žinoti kreipiantis į teismą

Informacija atnaujinta 2020-03-09 17:04:57

       

        * Utenos apylinkės teismas yra bendrosios kompetencijos teismas, nagrinėjantis baudžiamąsias, civilines ir administracinių nusižengimų bylas. Utenos apylinkės teismas susideda iš šešių padalinių – teismo rūmų: Anykščių rūmai, veikiantys Anykščių rajono savivaldybėje; Ignalinos rūmai, veikiantys Ignalinos rajono savivaldybėje; Molėtų rūmai, veikiantys Molėtų rajono savivaldybėje; Utenos rūmai (centriniai), veikiantys Utenos rajono savivaldybėje; Zarasų rūmai, veikiantys Zarasų rajono savivaldybėje; Visagino rūmai, veikiantys Visagino rajono savivaldybėje.

       *  Įstatymų nustatytais atvejais Utenos apylinkės teismo teisėjai atlieka ikiteisminio tyrimo teisėjo funkcijas.

     * Utenos apylinkės teismo administracijos vadovų patvarkymo pagrindu administracinių nusižengimų, civilinės, baudžiamosios bylos gali būti perduodamos nagrinėti kitiems Utenos apylinkės teismo rūmams, nei buvo gautos, siekiant suvienodinti krūvį tarp teismo rūmų.

      * Jaunesni kaip šešiolikos metų asmenys, kurie nėra byloje kaltinamieji, nukentėjusieji ar liudytojai, į posėdžių salę neįleidžiami.

        * Jei byla nagrinėjama uždarame teismo posėdyje, ne bylos dalyviai į posėdžių salę neįleidžiami.

       * Asmenys, pažeidę Utenos apylinkės teisme nustatytą tvarką, atsako įstatymų nustatyta tvarka.

     * Informacija apie nagrinėjamas bylas skelbiama kiekvienų teismo rūmų I-ame aukšte, esančiose informacinėse lentose. Informaciją Anykščių, Ignalinos, Molėtų ir Utenos rūmuose taip pat teikia ,,vieno langelio“ principu dirbantys specialistai. Visagino ir Zarasų rūmuose informaciją teikia raštinės specialistai.

      * Asmenys, pageidaujantys pateikti dokumentus ar juos gauti, Anykščių, Ignalinos, Molėtų ir Utenos rūmuose turi kreiptis į ,,vieno langelio“ principu dirbančius specialistus, o Visagino ir Zarasų rūmuose - į raštinės specialistus.

      * Teisėjai ir kiti teismo darbuotojai juridinių konsultacijų neteikia. Tai atlieka advokatų kontorose dirbantys advokatai ar advokatų padėjėjai.